Moje láska k Bali…

Scenic landscape of high cliff with fantastic sunset sky at Uluwatu cliff. Travel Bali, Indonesia

Na Bali jezdím již několik let. Je to moje srdeční záležitost. Jakoby se moje duše vrátila zpět domů, kde je najednou vše v pořádku a tak jak má být…

Každé své Bali mě provede nějakou výživnou transformací, uvědoměním a následnou změnou v mém životě.

Na první Bali jsem jela se svou blízkou kamarádkou Pavlou, ale těsně před odjezdem jsme se bohužel rozešly. Ztratila jsem tehdy nejen kamarádku, sestru, blízkou přítelkyni, ale také tu nejlepší kolegyni. Bylo velice bolestivé absolvovat náš vysněný výlet do Indonésie a neužívat si to všecko na místě společně. Tolik jsme se na tuhle cestu těšily, byl to splněný sen v našem společném podnikání.

Možná právě díky této bolesti a ztrátě jsem vnímala více energii magického ostrova, která pro mě byla na místě velmi léčivá. Nemyslete si ale, že to probíhalo nějak pohádkově. Na pláži s kokosem v ruce, pohodička, relax a sluníčko. Právě naopak.

První facku jsme dostala od oceánu, když jsem se šla hned druhý den sama vykoupat. Říkala jsem si, to přeci dám jako dáma a zaplavu si hezky sama v moříčku. Tak to vám bylo něco! Síla oceánu a pár vln mi dala co proto. Myslela jsem, že je to má poslední chvíle, a že se tam snad utopím…

Dostat se na břeh a neumřít byl můj jediný cíl, kdy je vám najednou úplně jedno, jak máte plavky, jestli vám vykuje prso nebo kus zadku, a nebo že máte přehozené vlasy zleva doprava. Oceán byl můj první velký učitel na Bali, který mi ukázal co proto!

Očekávání, mrzké předsudky a nepokora mi daly na místě zabrat, ale začala jsem se pomalu probouzet, svoje návyky a vzorce chování vidět a vnímat jinak.

Tam na břehu, vyvržená jako vorvaň, jsem si uvědomila, že moje vidění věcí nad povrchem nemá nic společného s tím, co se odehrává pod ním. Oceán mi byl pěkným příkladem. Na povrchu jsou vidět krásné vlny a pod hlubinou je smrtící síla…

Stejně jako já. Na pobytu jsem před Pavlou a ostatními ženami dělala haura, a jak jsme v pohodě. Ale uvnitř jsem z této osobní ztráty byla velmi zraněná, smutná a nešťastná. Uvědomila jsem si díky tomu, že takto často řeším různé životní situace. Raději dělám, že se nic neděje, a svoje skutečné pocity a emoce schovávám…

A proč? Protože otevřít se, přináší možnost zranění. Dát jiným své srdce v šanc, dát vědět, jak se skutečně cítíme, co nám vadí, ubližuje a trápí nás, to nás ohrožuje, a dělá nás více zranitelné. Ale je to jediná cesta k sobě, cesta ke svobodě a opravdové lásce.

Díky mnoha situacím na Bali jsem dokázala uvidět a pravdivě si přiznat i svoje chyby, své nehezké chování, svojí manipulaci a mnohdy povýšenost. Díky Bali jsem si začala uvědomovat, že žít mohu i jinak. Že mohu svoje ochranné štíty odhodit a dovolit si být k ostatním více upřímná. Říct, jak to mám já, co cítím, a jak mi v tom je.

Díky tomu jsem si začala vážit více sebe a v mnoha oblastech života jsem pro sebe nastavila nové hranice. Komfortní především pro mě. Začala jsem si mnohem častěji klást otázku: A jak to vlastněchci já? Taková obyčejná věc zcela zásadně změnila můj život.

Bali je ostrov Bohů, a jak už to tak s přáním z tohoto místa bývá, i když to trvalo dlouho, moje přání z Bali se mi vyplnilo. Bali mi prostě změnilo život. Najednou jsem věděla, co je mým naplněním, mým snem a co chci dál ve svém životě dělat. Založila jsem si cestovní agentura, udělala první web a našla ke spolupráci cestovní kancelář, která se specializuje na Indonésii.

Dnes jsem už na Bali provedla několik skupin a svoje pobyty nabízím vybraným lektorům, které znám osobně a mohu se za kvalitu jejich programu zaručit.

Děkuji sobě, že jsem plánovanou cestu na Bali podnikla, protože tahle cesta mi skutečně změnila život. A ten je nyní svobodnější a šťastnější.

A doporučila bych ho každé ženě! Je to léčivé místo pro to, žít svůj život ve větším naplnění…