MŮJ PŘÍBĚH ONLINE PODNIKÁNÍ

 

KDO JSEM A PROČ MILUJI ONLINE PODNIKÁNÍ SI MŮŽEŠ POSLECHNOUT VE VIDEU, trvá necelých 8 minut.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Moje jméno je Iva Bernát a jsem onlinový specialista. ŽIJU SVŮJ SEN!

Svůj pracovní den si plánuji podle sebe, několikrát ročně cestuji a nemusím si brát ze svého života dovolenou. Pracuji a tvořím své vlastní projekty a s technickým nastavením oline podnikání pomáhám ostatním ženám, které s podnikám začínají.

Jsem OSOBNÍ PRŮVODCE ONLINE PODNIKÁNÍM a svoji práci prostě miluji! Vždycky tomu tak ale nebylo, byla to poměrně dlouhá cesta. 

OSOBNÍ PRŮVODCE ONLINE PODNIKÁNÍM Iva Bernát Votavová

Onlinovému podnikání se věnuji od října roku 2015. Předtím jsem pracovala dvacet let v reklamní agentuře, kde jsem si vyzkoušela úplně všechny pozice, od začátku od produkční až po výkonnou ředitelku.

Ta práce byla ze začátku fajn, ale postupně jsem zjišťovala, že mi to strašně moc bere energie, protože spoustu dobrých projektů, které jsme společně vytvořili s ostatními kolegy a stálo nás to vždycky spoustu síly, kreativity, energie a podílelo se na tom opravdu hodně lidí, velký tým, tak velmi často naše projekty končily v koši. Lidé, kteří rozhodovali o tom, jestli se ten koncept bude realizovat, nebo ne, tak většinou nešli za tou konkrétní značkou, ale spíš to rozhodovali s ohledem k sobě samotným. 

A to bylo velmi náročné, protože pro ně to znamenalo možná víc práce nebo víc to obhájit u jejich vedení, ale pro nás to znamenalo, že dobré projekty, které měly fakt skvělou myšlenku, ideu a mnohdy i přesah, tak se vlastně nikdy nezrealizovaly. 

A já jsem tak postupně začínala cítit, že v tomhle korporátním systému dál fungovat nechci, že to je vlastně zbytečné utrácení mého času a mého talentu. Ale neměla jsem žádný jiný konkrétní projekt, necvičila jsem jógu, nerealizovala jsem žádné ženské semináře, takže jsem vůbec nevěděla, čemu bych se mohla dál věnovat. Jenom jsem prostě cítila, že bych hrozně chtěla podnikat sama na sebe a nebýt součástí korporátního systému. 

No, a jak už to tak bývá, úplně náhodou se mi dostalo do cesty podnikání, onlinové podnikání, které prezentoval David Kirš svojí formou.  Pro mě to byl systém, funkční systém, který mě úplně nadchnul a já jsem se do něj zamilovala. Všechny jeho aplikace jsem okamžitě v plné výši koupila a absolvovala s ním jeho školení, kurzy, semináře, všechno, co šlo, a dlouhou dobu jsem se tomu věnovala.

Ono to je takové mladé odvětví tady u nás v České republice, takže s tím přicházeli noví lidé a já jsem se tomu opravdu hodně věnovala a pak jsem si z toho všeho vybrala takovou svoji cestu, takové kroky, které vedou k tomu, aby onlinové podnikání bylo funkční. 

Možná jste i vy nějaké takové absolvovali – s Davidem Kiršem, se Stáňou Stiborovou  Mrázkovou nebo s Pavlem Říhou, protože těch specialistů je už dneska hodně, a máte momentálně třeba postavený web nebo máte nějaké články na blogu, a přesto to vlastně nepřineslo to vaše očekávání navýšeného finančního příjmu, pasivního příjmu.

OSOBNÍ PRŮVODCE ONLINE PODNIKÁNÍM

A to je právě to, čemu se věnuji já – aby onlinové podnikání bylo funkční. Protože mým skutečným talentem je funkční systém, který je zapotřebí v každém projektu pro fungující onlinové podnikání. 

Já už jsem vytvořila spoustu projektů a vlastně se všemi ženami, s kterými spolupracuji, tvoříme samy, naplňujeme svoje poslání a já jim potom pomůžu s těmi technickými věcmi. To znamená, že především ony dodávají kreativní obsah pro ten svůj projekt a já zajistím technické věci online podnikání. A nejen to. Protože mám zkušenost i z reklamní agentury, tak s nimi realizuji i strategické věci pro to, aby onlinové podnikání fungovalo. 

A to, co je na tom to nejlepší?

Tak to je několik věcí. Za prvé to, že to jako tehdy s tou reklamní agenturou a našimi klienty ta naše práce nekončí v koši. Že všechno, co vytvoříme, tak prostě realizujeme. Někdy se samozřejmě může stát, že ne, nebo později, nebo to trvá dýl, než jsme si na začátku mysleli, ale já jednám s tím koncovým člověkem, který zastupuje svou konkrétní značku a to je něco úplně jiného pro tvorbu, pro naši společnou práci. A to je to, co mě na této práci úplně nejvíc baví a naplňuje. Vše co děláme má smysl. 

Další věc, kterou mi onlinové podnikání přináší, je velká svoboda, kterou v korporátu nikdy nezažijete. Sama si plánuji den, co a jak kdy budu dělat. Někdy se mi dělat nechce, tak nedělám, ale samozřejmě to pak musím dohnat. Prostě ta svoboda je vykoupená opravdu velkou mírou zodpovědnosti a ta je jenom na vás, to je ten výstup z komfortní zóny, protože tady vám prostě dvacátého dne v měsíci nepřistane nějaká konkrétní částka z práce. Vy si na ni musíte vydělat sám. A to je ta zodpovědnost. 

OSOBNÍ PRŮVODCE PO BALI

Ale onlinové podnikání může být úspěšné. PRO MĚ JE TO MOŽNOST CESTOVÁNÍ, alepoň 5x ročně. Svá videa do programu jsem jela natočit třeba na Kypr, ráda také cestuji po Itálii z které miluji nejvíce Toskánsko a pořádám ženské semináře na BALI, kam jezdím pravidelně dvakrát ročně.  

Takže moje sny se plní. Já žiju momentálně svůj sen onlinového podnikání, který pro mě byl ještě před dvěma třemi lety nepředstavitelný, takový ten tajný sen.

Ráda bych vás chtěla namotivovat, že stojí za to vydržet. Že i když se někdy zdá, že toho je strašně moc a že nevidíte na konci tunelu to světlo, tak že to chce prostě jenom vydržet. I když je to někdy tvrdá práce, rozhodně to stojí za to.

A moc vám přeji zažít ten úspěch a pocit naplnění, který já zažívám a jsem za to velmi vděčná. A za všechny ženy, s kterými mohu spolupracovat, protože jsou to vědomé ženy, které mě obohacují a naše práce je společná a je to hrozně fajn. Přeju vám hezkou cestu k vašemu vysněnému onlinového podnikání. 

JEJÍ PŘÍBĚH MĚ V ROCE 2016 INSPIROVAL! Celou dobu jsem sledovala její VÝJIMEČNOU TVORBU V ONLINE PODNIKÁNÍ. Někdy se mnou jela i na BALI, ale jen knížka. V roce 2018 jsem měla přání. Chtěla jsem SE STÁŇOU SPOLUPRACOVAT. Byl to můj sen. A stal se skutečností! Letos na jaře jsme byla součástí týmu podporovatelů pro KURZ PZP 2019.

DĚKUJI! SNY SE SKUTEČNĚ MOHOU PLNIT! 

Iva Bernát Votavová