CO SI PŘIPRAVIT PŘED CESTOU?
- 1CESTOVNÍ DOKLADYNa Bali musíte mít pas, který je ještě minimálně půl roku po návratu platný. Tedy 6 měsíců od vašeho návratu. K pronájmu skútru/auta je nutné mít mezinárodní řidičský průkaz (ten Vám vystaví každý magistrát města na počkání, stojí 50 Kč, je potřeba pouze platný řidičský průkaz a jednu pasovou fotografii). Doporučujeme pro případ ztráty cestovního dokladu mít s sebou 2 kopie cestovního dokladu a 2 fotografie, vždy uložené odděleně od cestovního dokladu, v jiném zavazadle. Pro občany České republiky zrušena vstupní víza při pobytu v Indonésii do 30 ti dnů. Nad 30 dní se musí žádat o víza dopředu. Stejné podmínky platí také pro občany Slovenské republiky.
- 2POZOR: Cestující, jejichž cílovou či přestupní destinací je Katar, Omán či Spojené arabské emiráty NESMÍ mít v cestovním pase RAZÍTKO Z IZRAELE. Pokud máte v cestovním pase razítko z Izraele (případně Jordánska, Sýrie, Libanonu, Alžírska, Íránu, Libye, Iráku, Jemenu apod. ), zajistěte si na cestu nový pas. Starý pas není nutné vracet, můžete vlastnit libovolný počet pasů.
- 3Emirates - Omezení zavazadel se zabudovanými bateriemiV souladu s pravidly IATA budou na všech letech společnosti Emirates omezena zavazadla se zabudovanými bateriemi, a to následovně: Příruční zavazadla: ● Zavazadla se zabudovanou baterií jsou povolena, pokud je možné tuto baterii vyjmout a nepřesahuje limity pro příruční zavazadlo. ● Baterii můžete ponechat uvnitř zavazadla, pokud je možné zavazadlo kompletně vypnout. ● Pokud baterii nelze ze zavazadla vyjmout, zavazadlo nemůže být přijmuto k přepravě. Odbavená zavazadla: ● Zavazadla se zabudovanou baterií jsou povolena, pokud je baterie vyjmuta a převážena v příručním zavazadle. ● Pokud baterii nelze ze zavazadla vyjmout, nebo zavazadlo přesahuje limity pro odbavená zavazadla, nemůže být přijato k přepravě.
- 4OČKOVÁNÍOčkování je na vás, já osobně jsem se nikdy na Bali nenechávala očkovat a není to dle mého subjektivního názoru potřeba. Ubytování máme v krásném a čistém resortu. Žádné povinné očkování pro cesty do Indonésie není vyžadováno. Avšak doporučeno je očkování proti hepatitidě A, hepatitidě B, břišnímu tyfu. Finální rozhodnutí je ale na vás, případně to konzultujte s vaším lékařem. Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro aktuální informace doporučujeme také navštívit stránky Ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz , sekce „Cestujeme”.
- 5CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍVezměte si s sebou vytištěné cestovní pojištění a kartičku.
- 6LETENKYVezměte si pro obě cesty vytištěné letenky s sebou, budete ji potřebovat i pro zpáteční cestu.
- 7ZAVAZADLAPakliže není určeno jinak, v ceně letenky máte možnost mít menší kabelku, příruční zavazadlo do 7 kg rozměry 55 x 38 x 20 cm a kufr do zavazadlového prostoru do 25 kg. Na palubu letadla doporučujeme vzít fotoaparát, videokameru nebo dalekohled. Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, zbraně a jejich imitace. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv tekutiny (nápoje, různé voňavky, holicí pěny, krémy apod.) v obalu s objemem více než 100 ml. Všechny tyto tekutiny musí být umístěné v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr. Ostatní předměty a tekutiny s objemem větším než 100 ml je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Všechny letecké společnosti zakazuji přepravu telefonu Samsung Galaxy Note 7 z bezpečnostních důvodů.
- 8Práva cestujících v letecké dopravě – zničené či zpožděné zavazadlo Cestující musejí uplatnit nárok ze zničení zavazadla nebo chybějícího obsahu do 7 dnů od převzetí zavazadla. Nárok ze zpožděného zavazadla musí být uplatněn do 21 dnů od okamžiku, kdy bylo zavazadlo převzato a konečně nárok ze ztráty zavazadla nemusí být uplatněn do žádného konkrétního data, ale doporučuje se uplatnit tento nárok tak brzy, jak je to jen možné po jednadvacátém dni od dne předpokládaného převzetí. Další informace naleznete zde: http://www.fly4less.cz/clanek/8-prava-cestujicich-v-letecke-doprave.html
- 9LET NA BALIOdlet je většinou v odpoledních hodinách. Většinou kolem 16.00 nebo 19.00 večer z Prahy. Sejdete se 3 hodiny předem u balení zavazadel. Kdo by chtěl využít, je možné si nechat zabalit kufr, stojí to 200 Kč. Jakmile se otevře odbavovací přepážka, půjdeme se společně odbavit. Čeká vás cestou jeden přestup a pak pokračujeme 9 hodinovým letem do Denpasaru. Na Bali dorazíme následující den.. Dejte si prosím rezervu na cestu do Prahy a na letiště. Odbavovací přepážka se uzavírá 60 minut před odletem!
- 10Od 28.4.2022 mohou občané České republiky opět žádat o vízum po vstupu do země (Visa on Arrival) za účelem turistiky. Vízum po vstupu do země (Visa on Arrival) je platné 30 dní, poplatek za vízum po vstupu do země je 500.000 IDR (indonéských rupií). Platit je ideální v hotovosti, cena je 30 dolarů.
- 11ODLET Z BALIV den odletu je check-out z bungalovů ve 12.00. V resortu je u recepce lobby prostor na úschovu zavazadel a místnost na převlečení s toaletou a sprchou. Odjezd na letiště je odpoldne, podle času odlettu. Na letiště odjíždíte 5 hodin před odletem. Tedy 4 hodiny před odletem budete na letišti. Je to z důvodu hodinové rezervy... Do Prahy přiletíte v dopoledních hodinách.
- 12PRŮBĚH LETUDoporučuji na cestování pohodlné a teplé oblečení, v letadle je puštěna stále klimatizace a bývá tam chladno. Ideální je třeba mikina s kapucí, případně větší šál na zabalení. V letadle dostanete sluchátka k televizi, deku i malý polštářek. Většina filmů je v angličtině, ale někdy bývá i nějaký český. Pro spaní doporučuji z vlastní zkušenosti masku přes oči, skutečně se Vám lépe usne :-). Kdo používá kompresní punčochy proti otokům nohou, využijte je pro dlouhý let. Kdo má, využijte také polštářek kolem krční páteře, nepadá vám pak hlava a lépe se vyspíte…
- 13CO SEBOUNa Bali potřebujete plavky, šátek sárong, lehké šaty a žabky. V místě se dá nakoupit za velmi příznivé ceny, nevezte s sebou tedy mnoho věcí. Nezapomeňte vhodné věci na cvičení jógy, tílka si vezměte raději na vystřídání, nelze přeprat, ve vlhkém tropickém počasí Vám oblečení bude schnout 2–3 dny a moc pak nevoní... Někde využijete boty do vody. Jestli je používáte a máte, vezměte si je raději s sebou. Také doporučuji klobouk, či jinou pokrývku hlavy, sluneční brýle s kvalitním UV filtrem, CK doporučuje i pláštěnku, nebo deštník, to já sebou nikdy nemám, když prší, přečkám hodinu v kavárně, malou tašku nebo batůžek na výlety, dezinfekcni nebo jód, prášek na bolest, aspirin. Ručníky do sprchy i k bazénu máte v resortu, ručník na pláž k moři si ale vezměte vlastní, stačí jeden rychloschnoucí nebo využijete sárong.
- 14JÓGOVÉ PODLOŽKYV resortu jsou jógové podložky i bloky. Kdo chce, můžete mít vlastní podložku,
- 15OPALOVACÍ KRÉMY A REPELENTYDoporučuji krémy s vysokým faktorem, minimálně 30 a na obličej a dekolt klidně i 50. Repelenty proti komárům doporučujeme případně zakoupit až na Bali, naše české tam moc nefungují, naopak místní repelenty jsou mnohem účinnější. Jestli chcete jet ale vybavené, doporučuji AUTAN- proti tropickým komárům, cena cca 150 Kč nebo Predatror, cena kolem 300 Kč. Na Bali pak doporučuji SOFFEL za cca 10,-Kč!
- 16POČASÍNa Bali bude teplo, průměrná roční teplota je kolem 32 ℃. Období děštů je prosinec - leden. Ale i v únoru, březnu, říjnu a listopadu může občas zapršet. Takový déšť je většinou silný, ale rychlý. Když bude pršet hodinu, po dešti hned vyjde slunce a vzduch se krásně pročistí. Můžete mít sebou deštník nebo pláštěnku. Nebo můžete déšť přečkat v kavárně :-).
- 17CELNÍ OMEZENÍPři vstupu do Indonésie můžete dovézt 200 cigaret nebo 50 doutníků či 100g tabáku. Osoby starší 21 let mohou dovézt 1l alkoholu na osobu. Při odletu si můžete ze země odvézt 200 cigaret nebo 50 doutníků či 250 g tabáku a 1l tvrdého alkoholu nebo 3l vína. Při příletu musíte celnímu úředníkovi předložit pas a vyplněnou příletovou kartu (vyplníte v letadle nebo na letišti po příletu) a letenku. Zákaz dovozu: ilegální měkké a tvrdé drogy marihuana, cannabis, heroin, kokain, amfetaminy a pornografie.
- 18ZDRAVOTNÍ INFORMACETouha po co nejlepším záběru, tlačenice, chvilková nepozornost, ochutnávky exotických potravin, nezvyklé prostředí a klima – to jsou časté příčiny drobných úrazů a náhlých nevolností postihujících cestovatele. Doporučujeme proto každému vybavit se vlastní cestovní mini lékárničkou obsahující vámi osvědčená léčiva tlumící bolesti a otoky (prášky, masti, kapky apod.), vnější desinfekci na oděrky, hmyzí bodnutí, pár polštářkových i obyčejných náplastí, pružné obinadlo, obvaz, endiaron a živočišné uhlí proti průjmu, malé nůžky, „vnitřní desinfekci“ (nejlépe 1/2 litru slivovice či něčeho tvrdšího), Paralen a něco při nachlazení. Trpíte-li přepravní nevolností, nezapomeňte také Kinedril či jiný medikament proti kinetóze. Trpíte-li chronickými zdravotními potížemi (cukrovka, epilepsie, alergie, nemoci srdce apod.), které mohou v extrémních případech vést k ohrožení života, informujte ve vlastním zájmu o těchto komplikacích instruktora. Léky - speciální léky pro osobní potřebu je možné dovést, při větším množství je však třeba mít potvrzení od lékaře v angličtině, že léky jsou pro vaši osobní potřebu.
- 19Pro vstup do země musí cestovatelé předložit:Cestovní pas s platností min. 6 (šest) měsíců od data vstupu do Indonésie. Zpáteční letenku nebo navazující letenku do jiné země.
Stáhněte si seznam ZDARMA:
CO SI S SEBOU ZABALIT NA CESTU
na magický ostov Bali

Zadejte svůj e-mail a registrujte se.