Můj příběh

Po dokončení vysokoškolského studia jsem začal pracovat v mezinárodní společnosti s cílem budovat kariéru. 

Vysoké pracovní nasazení a 15 let strávených na basketbalovém hřišti si brzy vybraly svou daň ve formě zatuhlých svalů, omezené pohyblivosti v kloubech, výhřezu meziobratlové ploténky a kyčelní artrózy. 

Ve 28 letech byl stav mojí páteře a kyčlí srovnatelný se seniory. V tu chvíli se zrodila má opravdová touha ke studiu směrů zabývajících se „správným“ pohybem. Zpočátku jsem studoval fitness a navštěvoval semináře týkající se funkčního a zdravotního pohybu. Také jsem začal intenzivně studovat problematiku výživy a vnímat ji jako neoddělitelnou součást, která má vliv na kvalitu našich životů.

Zájem o zdravý pohyb a výživu mne vtáhl natolik, že jsem se rozhodl opustit své tehdejší zaměstnání a vydat se novou cestou. Práci osobního trenéra v pražském klubu Holmes Place Premium Anděl jsem kombinoval s výživovým poradenstvím a školením pro budoucích fitness instruktorů a výživových poradců, čemuž se věnuji dodnes.

V rámci dalšího hledání jsem vyzkoušel jógu. Dodnes si pamatuji svou první lekci, kde jsem zažil něco úplně nového, co vzbudilo touhu poznávat dále. Pravidelnou jógovou praxí a dalším studiem jsem si uvědomil, že tento směr obsahuje vše, co jsem kdy hledal. 

Proto se dnes věnuji převážně těmto oblastem:

- jóga

- výživové poradenství

- přednášení v kurzech pro výživové poradce a fitness profesionály